Italia mbyll kufijt

favorite science sites graphic
uk home office address
luxury corporate gifts ideas

Bad news is coming for all those who want to travel to and from Italy Due to their pandemic situation, Albania and other countries of the Western Balkans, with the exception of Kosovo, will be removed from the list D from where they were until today and will be part of the list EIn concrete terms, entry into Italy is allowed only for work, health, study and various reasons of urgency, while. Sipas dispozitave të reja të Ministrisë së Shëndetësisë italiane, të botuara në Fletoren Zyrtare të vendit fqinj, personat që paraqiten në kufi duhet të tregojnë modulin Passenger Locator Form të përpiluar, tamponin negativ të kryer deri 72 orë më parë dhe duhet të karantinohet për 10 ditë në adresën e përcaktuar. Artikuj të këshilluar Aktualitet. Zemaj në një intervistë për portalin “Arbresh.info” tha se ndër masat në shqyrtim për shkak të numrit në rritje të të infektuarve me koronavirusin e ri janë mbyllja e kufijve dhe kufizimi i lëvizjes në vendet që preken më shumë nga Covid-19. Sidoqoftë, tha ai, gjithçka varet nga vlerësimi i situatës epidemiologjike nga institucionet kompetente. Itali, qeveria mbyll portet, Salvini: Po mbrojmë kufijtë tanë. Të paktën 985 emigrantë ndodhen në det në tre anije të ndryshme shpëtimi, në pritje të një porti për të zbarkuar. Por qeveria e djathtë në Itali aprovoi të premten një masë që formalizon mbylljen e porteve të vendit për anijet e kontrolluara nga shoqatat. Ministri italian i Shëndetësisë, Roberto Speranza, njofton se Italia do të mbyllë kufijtë e saj për Kosovën, Serbinë dhe Malin e Zi. Përmes një postimi në Twitter, Speranza tha se ky vendim ka ardhur si pasojë e rritjes së rasteve me koronavirus në këto vende. "Serbia, Mali i Zi dhe Kosova janë futur në listën []. Rritja e rasteve me koronavirus, Italia mbyll kufijtë me Shqipërinë ... tampone molecolare o antigenico effettuato entro le 72 ore prima dell’ingresso in Italia. Nel caso di ingressi da UK e Irlanda del Nord e dalle isole il tampone deve essere fatto entro le 48 ore dall’ingresso in Italia. Përgjigjiuni. October 25, 2021 October 25, 2021 Comments Off on E FUNDIT: Italia mbyll kufijtë me Shqipërinë, vendimi hyn në fuqi nga nesër. Italia ka mbyllur kufijtë me Shqipërinë si pasojë. October 25, 2021 October 25, 2021 Comments Off on E FUNDIT: Italia mbyll kufijtë me Shqipërinë, vendimi hyn në fuqi nga nesër. Italia ka mbyllur kufijtë me Shqipërinë si pasojë e rritjes së rasteve me Covid-19. Ky vendim hyn në fuqi ditën e nesërme, 26 tetor dhe është i vlefshëm deri në 15 dhjetor. Italia ka mbyllur kufijtë me Shqipërinë si pasojë e rritjes së rasteve me COVID-19. Ky vendim hyn në fuqi të martën dhe është i vlefshëm deri në 15 dhjetor. Mësohet se hyrja nga vendi Shqipëria drejt Italisë dhe e personave që kanë udhëtuar gjatë 14 ditëve të fundit në Shqipëri do të bëhet vetëm për []. 16 Korrik, 2020 247 Italia njoftoi të enjten se ka mbyllur kufijtë për Kosovën, Serbinë dhe Malin e Zi, si masë për frenimin e përhapjes së koronavirusit. Përmes një postimi në Twitter, ministri i Shëndetësisë i Italisë, Roberto Speranza, tha: “Serbia, Mali i Zi dhe Kosova janë futur në listën e vendeve në rrezik. Masat anti-COVID, Italia mbyll kufinjtë me Shqipërinë. Vendimi në fuqi nga nesër dhe është i vlefshëm deri në 15 dhjetor. Mësohet se hyrja nga vendi ynë drejt Italisë dhe e. Italia njoftoi të enjten se ka mbyllur kufijtë për Kosovën, Serbinë dhe Malin e Zi, si masë për frenimin e përhapjes së koronavirusit. Përmes një postimi në Twitter, ministri i Shëndetësisë i Italisë, Roberto Speranza, tha se "Serbia, Mali i Zi dhe Kosova janë futur në listën e vendeve në rrezik.Atyre që kanë qenë atje. Mutacioni i ri i COVID, Italia mbyll kufijtë për ata që udhëtojnë nga Afrika Italia ka pezulluar udhëtimet nga Afrika e Jugut dhe hyrjen në vend për të gjithë udhëtarët të cilët kanë vizituar Afrikën gjatë 14 ditëve të fundit, për shkak të përhapjes së variantit të ri të koronavirusit Botsvana, i cili po shkakton. Italia ka mbyllur kufijtë me Shqipërinë si pasojë e rritjes së rasteve me Covid-19. Ky vendim hyn në fuqi ditën e nesërme, 26 tetor dhe është i vlefshëm deri në 15 dhjetor. Mësohet. Italia i mbyll kufijtë për Kosovën, Serbinë dhe Malin e Zi. më 7.2020 - Evropa e Lirë. Italia njoftoi të enjten se ka mbyllur kufijtë për Kosovën, Serbinë dhe Malin e Zi, si masë për frenimin e përhapjes së koronavirusit. Përmes një postimi në Twitter, ministri i Shëndetësisë i Italisë,. Italia bllokon hyrjen në territorin e saj të çdo personi që vjen nga Kosova dhe disa nga vendet e rajonit. Ministri italian i Shëndetësisë, Roberto Speranza ka nënshkruan urdhëresën e futjes së Kosovës, Serbisë e Malit të Zi si vende me rrezik nga pandemia COVID-19. "Ne kemi shtuar Serbinë, Malin e Zi dhe Kosovën në []. Nga dita e nesërme do të futen në fuqi masat e reja të udhëtimit drejt Italisë. Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme njofton se qeveria italiane ka forcuar masat kufizuese, për të përballuar situatën emergjente epidemiologjike shkaktuar nga Covid-19 duke lejuar që të udhëtojnë përtej Adriatikut vetëm disa kategori me specifika të veçanta. 44.2k members in the albania community. Ask, find, and simply explore things about Albania and Albanians in this subreddit!. Italia i ka mbyllur kufijtë për shtetasit e Kosovës, Serbisë dhe të Malit të Zi. Ministri i Shëndetësisë Roberto Speranza, e ka firmosur urdhërin që ndalon hyrjen për shtetasit e vendeve me rrezik nga pandemia Covid-19. Sipas këtij urdhëri edhe ata që kanë qenë në këto vende do të ndalohen të kalojnë edhe transit. Prgjigjja e foshnjave Mbyll t dy syt. Modeli i zhvillimit I prhershm. Mbledh t dy kmbt, lviz gishtin e madh. Shtrngohet, mbrthehet. Zhduket pas muajit t 9-t ose 12-t. Shfaqet dobt pas muajit t 3-t, zhduket n muajin e 12-t. Krah mbrapa, kthim i Zhduket pas 3 4 koks, vrvit kraht muajsh. dhe kmbt dhe m pas n mnyr t menjhershme i mbledh n qendr t.

hla global exchange africa

Italia ka marre vendimin te mbylle perseri kufijte per shkak te koronavirusit. Kete here fillon me dy shtete ballkanike. Italia, një nga vendet më të prekura në botë nga pandemia, ka hartuar një listë në të cilën renditen vendet e pasigurta. Së fundmi ajo ka shtuar në listë dy shtetet ballkanike, Rumaninë dhe Bullgarinë. Italia e ka futur Kosovën në listën e vendeve me rrezikshmëri të lartë. Agjencia e lajmeve ANSA, shkruan se Kosova është futur në mesin e vendeve ku qytetarëve u ndalohet hyrja në Itali, transmeton Reporteri. "Unë kam nënshkruar një urdhër të ri duke shtuar Serbinë, Malin e Zi dhe Kosovën në listën e vendeve me. Mutacioni i COVID-AIDS, Italia mbyll kufijtë 2021-11-26 0 Shpërndaje 0 Italia ka pezulluar udhëtimet nga Afrika e Jugut dhe hyrjen në vend për të gjithë udhëtarët të cilët kanë vizituar Afrikën gjatë 14 ditëve të fundit, për shkak të përhapjes së variantit të ri të koronavirusit Botsvana, i cili po shkakton shqetësim global. Italia ka mbyllur kufijtë për shtetasit e Kosovës, Serbisë dhe Malit të Si. Ministri i Shëndetësisë i Italisë, Roberto Speranza, ka firmosur sot urdhrin që të futen Kosova, Serbia e Mali i Zi si vende me rrezik nga pandemia COVID-19. Madje kush ka qenë në këto vende gjatë 14 ditëve të fundit do të ndalohet të hyjë dhe të kalojë edhe transit. Masat anti-COVID, Italia mbyll kufinjtë me Shqipërinë. Vendimi në fuqi nga nesër dhe është i vlefshëm deri në 15 dhjetor. Mësohet se hyrja nga vendi ynë drejt Italisë dhe e. Nga dita e sotme janë futur në fuqi masat e reja të udhëtimit drejt Italisë. Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme njoftoi se qeveria italiane ka forcuar masat kufizuese, për të. Sipas dispozitave të reja të Ministrisë së Shëndetësisë italiane, të botuara në Fletoren Zyrtare të vendit fqinj, personat që paraqiten në kufi duhet të tregojnë modulin Passenger Locator Form të përpiluar, tamponin negativ të kryer deri 72 orë më parë dhe duhet të karantinohet për 10 ditë në adresën e përcaktuar. Artikuj të këshilluar Aktualitet. Top News - Meloni përplaset ashpër me Macron/Emigrantët shkojnë në Francë, Italia 'mbyll kufijtë' 13/11/2022 14:19 Kryeministrja italiane Giorgia Meloni, është përplasur ashpër me presidentin francez Emmanuel Macron pasi ai kritikoi Italinë se refuzoi të lejonte ankorimin e njw anijeje me emigrantë. Ministri i Shëndetësisë në Itali, Roberto Speranza ka nënshkruar urdhërin që parashikon bllokimin e fluturimeve ajrore, hekurudhore dhe të gjitha mjetev. Italia publikon listën, zbulohen "yjet" që do të vijnë në Tiranë Publikuar më: 11/11/2022, ora 20:03 Mançini ka vendosur që në këto dy përballje të ketë në dispozicion të gjithë grupin e lojtarëve, ndërsa ka edhe disa emra që do të jenë për herë të parë pjesë e kombëtares italiane, e cila do të mungojë në. Covid/ Italia mbyll kufijtë me Shqipërinë! 25 Tetor • 12:53 Autori: S.H . Ministria e Shëndetësisë Italiane ka marrë një vendim, teksa ka nxjerrë Shqipërinë nga lista e vendeve D deh e ka futur listën E. Hyrja nga Shqipëria në Itali dhe i personave që kanë udhëtuar gjatë 14 ditëve të fundit në Shqipëri lejohen vetëm. Zëdhënësi i Kremlinit, Dmitry Peskov, ka deklaruar se qeveria ruse nuk planifikon të mbyllë kufijtë dhe pse nga vendi ka largime masive. “Nuk kam informacione për diçka të tillë. Deri në këtë moment nuk është marrë ndonjë vendim për këtë gjë”, ka thënë Peskov. Ditët e fundit, shumë makina, kryesisht me burra, janë nisur drejt []. Italia mbyll kufijtë deri me 7 shtator! E Diel 9 Gusht 2020, 14:02. Dritare.net. Qeveria e Italisë ka miratuar një dekret të shtunën në mbrëmje, në kuadër të masave anti-Covid, që ka të bëjë me kufijtë. Italia bllokon hyrjen në territorin e saj të çdo personi që vjen nga Kosova dhe disa nga vendet e rajonit. Ministri italian i Shëndetësisë, Roberto Speranza ka nënshkruan urdhëresën e futjes së Kosovës, Serbisë e Malit të Zi si vende me rrezik nga pandemia COVID-19. "Ne kemi shtuar Serbinë, Malin e Zi dhe Kosovën në [].

desktop icon organizer windows 11

sipas dispozitave të reja të ministrisë së shëndetësisë italiane, të botuara në fletoren zyrtare të vendit fqinj, personat që paraqiten në kufi duhet të tregojnë modulin passenger. sipas dispozitave të reja të ministrisë së shëndetësisë italiane, të botuara në fletoren zyrtare të vendit fqinj, personat që paraqiten në kufi duhet të tregojnë modulin passenger. Italiambyll” sërish kufijtë me Shqipërinë, nuk pranohet më arsyeja e turizmit Publikuar më: 25/10/2021, ora 15:57 Për shkak të situatës së tyre pandemike, Shqipëria dhe. Italia i mbyll kufijtë për Kosovën, Serbinë dhe Malin e Zi. më 7.2020 - Evropa e Lirë. Italia njoftoi të enjten se ka mbyllur kufijtë për Kosovën, Serbinë dhe Malin e Zi, si masë për frenimin e përhapjes së koronavirusit. Përmes një postimi në Twitter, ministri i Shëndetësisë i Italisë,. 44.2k members in the albania community. Ask, find, and simply explore things about Albania and Albanians in this subreddit!. Marko Verrati u prezantua poshtë Kullës Eifel nga PSG në të njëjtën ditë me Zlatan Ibrahimoviç. Por pakkush do ta imagjinate që pikërisht mesfushori i cili u ble në vitin 2012 nga Peskara pa luajtur asnjë ditë në Serinë A, do të bëhej futbollisti me më shumë trofe në Ligën 1. Tani, në moshën 30-vjeçare,. sipas dispozitave të reja të ministrisë së shëndetësisë italiane, të botuara në fletoren zyrtare të vendit fqinj, personat që paraqiten në kufi duhet të tregojnë modulin passenger.

caravan breakers scotland

Italia mbyll kufijtë për Kosovën, Serbinë e Malin e Zi 16/07/2020 0 14 Zjarr Televizion Ad ... Italia bllokon hyrjen në territorin e saj të çdo personi që vjen nga Kosova, Serbia e Mali i Zi. Ministri i Shëndetësisë Roberto Speranza. Bazuar në trilogjinë e Philip Pullman. Lyra, një grua guximtare nga një botë tjetër, vihet në kërkim të mikut të saj të rrëmbyer.

logon script registry location

. sipas dispozitave të reja të ministrisë së shëndetësisë italiane, të botuara në fletoren zyrtare të vendit fqinj, personat që paraqiten në kufi duhet të tregojnë modulin passenger. Mutacioni i COVID-AIDS, Italia mbyll kufijtë 2021-11-26 0 Shpërndaje 0 Italia ka pezulluar udhëtimet nga Afrika e Jugut dhe hyrjen në vend për të gjithë udhëtarët të cilët kanë vizituar Afrikën gjatë 14 ditëve të fundit, për shkak të përhapjes së variantit të ri të koronavirusit Botsvana, i cili po shkakton shqetësim global. Italia mbyll kufijtë për Kosovën dhe disa nga vendet e rajonit. më 7.2020 - Telegrafi. Italia bllokon hyrjen në territorin e saj të çdo personi që vjen nga Kosova dhe disa nga vendet e rajonit. Ministri italian i Shëndetësisë, Roberto Speranza ka nënshkruan urdhëresën e futjes së Kosovës,. TIRANË - Policia kufitare shqiptare dha detaje pas vendimit të qeverisë së Kosovës për të bllokuar kufijtë, pas dy rasteve të para të infektuar m,Kosova,mbyll,kufijtë,për,ditë...por,gjithë,shqiptarët,mund,kthehen,atdhe. Prgjigjja e foshnjave Mbyll t dy syt. Modeli i zhvillimit I prhershm. Mbledh t dy kmbt, lviz gishtin e madh. Shtrngohet, mbrthehet. Zhduket pas muajit t 9-t ose 12-t. Shfaqet dobt pas muajit t 3-t, zhduket n muajin e 12-t. Krah mbrapa, kthim i Zhduket pas 3 4 koks, vrvit kraht muajsh. dhe kmbt dhe m pas n mnyr t menjhershme i mbledh n qendr t. Facebook. Rritja e rasteve me koronavirus, Italia mbyll kufijtë me Shqipërinë ... tampone molecolare o antigenico effettuato entro le 72 ore prima dell’ingresso in Italia. Nel caso di ingressi da UK e Irlanda del Nord e dalle isole il tampone deve essere fatto entro le 48 ore dall’ingresso in Italia. Përgjigjiuni. About Press Copyright Contact us Creators Advertise Developers Terms Privacy Policy & Safety How YouTube works Test new features Press Copyright Contact us Creators. #oranews #italia #kufijtmeitaline #masatanticovidItalia ka mbyllur kufijtë me Shqipërinë si pasojë e rritjes së rasteve me Covid-19. Ky vendim hyn në fuqi di. Samiti i G7: Italia mbyll kufijtë, pezullon lëvizjen e lirë të Shengenit. Nga te Sheshi. ... Enti Kombëtar i Aviacionit Civil Italian ka informuar të gjithë aeroportet italiane e shoqëritë. Italia mbyll kufijtë për shtetasit e Kosovës, Serbisë e Malit të Zi. 16.07.2020 | 13:40. Italia ka mbyllur kufijtë për shtetasit e Kosovës, Serbisë dhe Malit të Si. Ministri i Shëndetësisë i Italisë, Roberto Speranza, ka firmosur sot urdhrin që të futen Kosova, Serbia e Mali i Zi si vende me rrezik nga pandemia COVID-19. Italia mbyll kufijtë për Kosovën dhe disa nga vendet e rajonit. më 7.2020 - Telegrafi. Italia bllokon hyrjen në territorin e saj të çdo personi që vjen nga Kosova dhe disa nga vendet e rajonit. Ministri italian i Shëndetësisë, Roberto Speranza ka nënshkruan urdhëresën e futjes së Kosovës,.

honda registration check

Kosova & Rajoni Shëndeti Covid, Italia mbyll kufijtë edhe me Serbinë, Malin e Zi dhe Kosovën Gjithashtu kushdo që ka qenë në këto vende në 14 ditët e fundit, i ndalohet hyrja dhe tranziti në Itali Gazetari për Report Tv: Qytetarët neglizhuan masat, turizmi në krizë Redaksia 16 Korrik 2020, 14:01 | Përditesimi: 16 Korrik 2020, 16:17 Share Tweet. 16 Korrik, 2020 247 Italia njoftoi të enjten se ka mbyllur kufijtë për Kosovën, Serbinë dhe Malin e Zi, si masë për frenimin e përhapjes së koronavirusit. Përmes një postimi në Twitter, ministri i Shëndetësisë i Italisë, Roberto Speranza, tha: “Serbia, Mali i Zi dhe Kosova janë futur në listën e vendeve në rrezik. Italia mbyll kufijtë deri me 7 shtator! E Diel 9 Gusht 2020, 14:02. Dritare.net. Qeveria e Italisë ka miratuar një dekret të shtunën në mbrëmje, në kuadër të masave anti-Covid, që ka të bëjë me kufijtë.

events in boston january 2023

Admin Mesohet se per shkak te rasteve te shumta me Covid Italia diten e neserme ne date 26 tetor do te mbylli kufijte me vendin tone deri ne daten 15 dhjetor. Personat qe kane udhetuar ne vendin tone nga Italia rikthimi i tyre do te behet vetem per motive motive pune, shëndeti, studimi, urgjencë absolute apo rikthim në banesën e rezidencës. sipas dispozitave të reja të ministrisë së shëndetësisë italiane, të botuara në fletoren zyrtare të vendit fqinj, personat që paraqiten në kufi duhet të tregojnë modulin passenger. Facebook. . Situata e pandemisë së COVID ka bërë që Italia të marra masa shtesë, të cilat prekin edhe Shqipërinë. Në një vendim të fundit të Ministrisë së Shëndetësisë atje është mësuar se Italia ka mbyllur kufijtë me Shqipërinë për udhëtime jo esenciale. Bazuar në trilogjinë e Philip Pullman. Lyra, një grua guximtare nga një botë tjetër, vihet në kërkim të mikut të saj të rrëmbyer. Referuar infektimeve të shumta që e kanë përfshirë Ballkanin, Italia pritet të aprovojë masat e reja anti-Covid të vlefshme nga 15 korriku deri më 31 korrik 2020. Ministri i.

1971 cushman truckster for sale

Rritja e rasteve me Covid, Italia mbyll kufijtë me Shqipërinë 25 Tetor, 12:07 Sipas gazetares një ndër arsyet të këtij vendimi për pos numrit të lartë të të infektuarve, është. Qeveria italiane mbylli kufijtë për shtetasit e Kosovës, të Serbisë dhe të Malit të Zi. Lajmi është bërë i ditur nga ministri italian i Shëndetësisë në një reagim në “Twitter”. Roberto. Italia "mbyll" sërish kufijtë me Shqipërinë dhe Ballkanin Perëndimor. Italia "mbyll" sërish kufijtë me Shqipërinë dhe Ballkanin Perëndimor. Diaspora. Publikuar më Oct 26, 2021. Shpërndaje. Lajme jo të mira vijnë për të gjithë ata që duan të udhëtojnë nga dhe në drejtim të Italisë. Për shkak të situatës së. Rritja e rasteve me Covid, Italia mbyll kufijtë me Shqipërinë Nga Alba Kepi Përditësimi i fundit 25 Tetor 2021, 12:07 Hyrja nga Shqipëria në Itali dhe i personave që kanë udhëtuar gjatë 14 ditëve të fundit në Shqipëri lejohet vetëm për motive pune, shëndeti, studimi, urgjencë absolute, apo rikthim në banesën e rezidencës. Hotel Veneto is in a central location of Florence,5-minute walk from the Fortezza da Basso Congress Centre and 700 metres from Florence Cathedral. It features a Tuscan restaurant and free Wi-Fi. Read more about Hotel Veneto. Prices from €19.

rhododendron garden eugene

Italia bllokon hyrjen në territorin e saj të çdo personi që vjen nga Kosova dhe disa nga vendet e rajonit. Ministri italian i Shëndetësisë, Roberto Speranza ka nënshkruan urdhëresën e futjes së Kosovës, Serbisë e Malit të Zi si vende me rrezik nga pandemia COVID-19. "Ne kemi shtuar Serbinë, Malin e Zi dhe Kosovën në []. Italia i ka mbyllur kufijtë për shtetasit e Kosovës, Serbisë dhe të Malit të Zi. Ministri i Shëndetësisë Roberto Speranza, e ka firmosur urdhërin që ndalon hyrjen për shtetasit e vendeve me rrezik nga pandemia Covid-19. Sipas këtij urdhëri edhe ata që kanë qenë në këto vende do të ndalohen të kalojnë edhe transit. Covid/ Italia mbyll kufijtë me Shqipërinë! 25 Tetor • 12:53 Autori: S.H . Ministria e Shëndetësisë Italiane ka marrë një vendim, teksa ka nxjerrë Shqipërinë nga lista e vendeve D deh e ka futur listën E. Hyrja nga Shqipëria në Itali dhe i personave që kanë udhëtuar gjatë 14 ditëve të fundit në Shqipëri lejohen vetëm. Italia mbyll kufijtë për Kosovën, Serbinë e Malin e Zi. Djemtë e Drenasit, në krye të përfaqësuesve tona në futsall, në turneun "Adem Jashari"!. E FUNDIT: Italia mbyll kufijtë me Shqipërinë, vendimi hyn në fuqi nga nesër. Italia ka mbyllur kufijtë me Shqipërinë si pasojë e rritjes së rasteve me Co vid-19. Ky vendim hyn në fuqi ditën e. Italia mbyll kufijtë me Kosovën, por jo vetëm. Italia ka vendosur të mbyllë kufijtë për Kosovën dhe disa vende të tjera të rajonit si pasojë e shtimit të ndjeshëm të rasteve me koronavirus. Ministri italian i Shëndetësisë, Roberto Speranza ka nënshkruan urdhërin se Kosova, Serbia e Malit të Zi janë vende me rrezik.. Covid-19/ Italia i mbyll kufijtë 13 vendeve. 11/07/2020 01:25 . Italia i ka mbyllur kufijtë 13 vendeve, qytetarëve të të cilave nuk i lejohen të hyjnë në fqinjin tonë përtej Adriatikut. Po kështu do të ndalohen edhe personat që mund të kenë qëndruar në këto shtete gjatë 14 ditëve të fundit. Qeveria e Italisë ka njoftuar sot se ka përditësuar listën e vendeve me rrezik nga COVID-19. Në këtë listë, Italia ka vendosur edhe shtetin e Kosovës, kështu duke ndaluar hyrjen e kosovarëve atje. Këtë njoftim e ka dhënë ministri i Shëndetësisë së Italisë në Twitter por edhe Ambasada e Kosovës në Itali. "Italia përditësoi sot []. . Sipas dispozitave të reja të Ministrisë së Shëndetësisë italiane, të botuara në Fletoren Zyrtare të vendit fqinj, personat që paraqiten në kufi duhet të tregojnë modulin Passenger Locator Form të përpiluar, tamponin negativ të kryer deri 72 orë më parë dhe duhet të karantinohet për 10 ditë në adresën e përcaktuar. Artikuj të këshilluar Aktualitet. Italia mbyll kufijtë për Kosovën dhe disa nga vendet e rajonit. më 7.2020 - Telegrafi. Italia bllokon hyrjen në territorin e saj të çdo personi që vjen nga Kosova dhe disa nga vendet e rajonit. Ministri italian i Shëndetësisë, Roberto Speranza ka nënshkruan urdhëresën e futjes së Kosovës,. E FUNDIT: Italia mbyll kufijtë me Shqipërinë, vendimi hyn në fuqi nga nesër Italia ka mbyllur kufijtë me Shqipërinë si pasojë e rritjes së rasteve me Covid-19. Ky vendim hyn në fuqi ditën e.

limestone bank locations in kentucky

Bazuar në trilogjinë e Philip Pullman. Lyra, një grua guximtare nga një botë tjetër, vihet në kërkim të mikut të saj të rrëmbyer. Italia "mbyll" sërish kufijtë me Shqipërinë dhe Ballkanin Perëndimor. Italia "mbyll" sërish kufijtë me Shqipërinë dhe Ballkanin Perëndimor. Diaspora. Publikuar më Oct 26, 2021. Shpërndaje. Lajme jo të mira vijnë për të gjithë ata që duan të udhëtojnë nga dhe në drejtim të Italisë. Për shkak të situatës së. Pages for logged out editors learn more. Lexo; Redakto; Redakto nëpërmjet kodit; Shihni historikun. Hotel Veneto is in a central location of Florence,5-minute walk from the Fortezza da Basso Congress Centre and 700 metres from Florence Cathedral. It features a Tuscan restaurant and free Wi-Fi. Read more about Hotel Veneto. Prices from €19. October 25, 2021 October 25, 2021 Comments Off on E FUNDIT: Italia mbyll kufijtë me Shqipërinë, vendimi hyn në fuqi nga nesër. Italia ka mbyllur kufijtë me Shqipërinë si pasojë e rritjes së rasteve me Covid-19. Ky vendim hyn në fuqi ditën e nesërme, 26 tetor dhe është i vlefshëm deri në 15 dhjetor. Italia i mbyll kufijtë për Kosovën, Serbinë dhe Malin e Zi. më 7.2020 - Evropa e Lirë. Italia njoftoi të enjten se ka mbyllur kufijtë për Kosovën, Serbinë dhe Malin e Zi, si masë për frenimin e. Italia i mbyll kufijtë për Kosovën, Serbinë dhe Malin e Zi. më 7.2020 - Evropa e Lirë. Italia njoftoi të enjten se ka mbyllur kufijtë për Kosovën, Serbinë dhe Malin e Zi, si masë për frenimin e. Italia ka marre vendimin te mbylle perseri kufijte per shkak te koronavirusit. Kete here fillon me dy shtete ballkanike. Italia, një nga vendet më të prekura në botë nga pandemia, ka hartuar një listë në të cilën renditen vendet e pasigurta. Së fundmi ajo ka shtuar në listë dy shtetet ballkanike, Rumaninë dhe Bullgarinë. Italia do të jetë e mbyllur për shqiptarët, të paktën deri në fund të muajit korrik. Këtë parashikon dekreti e ri që pritet të miratohet mbrëmjen e sotme në Parlamentin italian. Italia pritet të aprovojë masat e reja anti-Covid të vlefshme nga 15 korriku deri më 31 korrik 2020. Ministri i Shëndetësisë Roberto Speranza ka []. Referuar infektimeve të shumta që e kanë përfshirë Ballkanin, Italia pritet të aprovojë masat e reja anti-Covid të vlefshme nga 15 korriku deri më 31 korrik 2020. Ministri i Shëndetësisë, Roberto Speranza, ka prezantuar dekretin e ri, i cili pritet të aprovohet brenda ditë së sotme në Parlament. Masat anti-COVID, Italia mbyll kufinjtë me Shqipërinë. Vendimi në fuqi nga nesër dhe është i vlefshëm deri në 15 dhjetor. Mësohet se hyrja nga vendi ynë drejt Italisë dhe e. Ministri i Shëndetësisë në Itali, Roberto Speranza ka nënshkruar urdhërin që parashikon bllokimin e fluturimeve ajrore, hekurudhore dhe të gjitha mjetev. Open navigation menu. Close suggestions Search Search. en Change Language Change Language.

golden 1 routing number ca

About Press Copyright Contact us Creators Advertise Developers Terms Privacy Policy & Safety How YouTube works Test new features Press Copyright Contact us Creators. Varianti 'Omicron' i Covid: Shqipëria mbyll kufijtë, 14 ditë karantinë për shqiptarët që.

santa anita picks and results

Lajme Arkiva 2000 Mbyllet kufiri mes Shqipërisë dhe Malit të Zi. Forcat e ushtrisë jugosllave kanë ndaluar sot lëvizjen e Shqiptarëve drejt tokave malazeze nëpërmjet pikës së kalimit kufitar Hani i Hotit- Godaj. Këtij zhvillimi i ka paraprirë një incident i rëndë në liqenin e Shkodrës. Të shtunën në mëngjes rojet kufitare jugosllave kanë qëlluar mbi një patrullë të. Masat anti-COVID, Italia mbyll kufinjtë me Shqipërinë. Vendimi në fuqi nga nesër dhe është i vlefshëm deri në 15 dhjetor. Mësohet se hyrja nga vendi ynë drejt Italisë dhe e. Italia mbyll kufijtë me Shqipërinë . E Hënë 25 Tetor 2021, 12:12 Gazeta Shqip. Shqipëria del nga lista e vendeve D e ministrisë së Shëndetësisë Italiane dhe hyn në listën E. Hyrja nga Shqipëria në Itali dhe i personave që kanë udhëtuar gjatë 14 ditëve të fundit në Shqipëri lejohen vetëm për motive pune, shëndeti. Pages for logged out editors learn more. Lexo; Redakto; Redakto nëpërmjet kodit; Shihni historikun. Italia ka mbyllur kufijtë për shtetasit e Kosovës, Serbisë dhe Malit të Si. Ministri i Shëndetësisë i Italisë, Roberto Speranza, ... View All Result . Italia mbyll kufijtë për shtetasit e Kosovës, Serbisë e Malit të Zi. nga Televizioni T7. 11:33 16/07/2020. n. Italia ndalon zbarkimin e disa emigrantëve. Qeveria e re e ekstremit të djathtë të Italisë i ka penguar 35 burra të largohen nga një anije emigrantësh, e cila ka kërkuar hyrje në një port italian për dy javë. Të miturit dhe njerëzit me probleme mjekësore u lejuan të zbarkonin në Sicili. "Humanity 1" ishte një nga katër. Italia ka mbyllur kufijtë me Shqipërinë si pasojë e rritjes së rasteve me Covid-19. ... Italia mbyll kufijtë me Shqipërinë 12:17, 25/10/2021. A + A a A-Italia ka mbyllur kufijtë me. Zëdhënësi i Kremlinit, Dmitry Peskov, ka deklaruar se qeveria ruse nuk planifikon të mbyllë kufijtë dhe pse nga vendi ka largime masive. “Nuk kam informacione për diçka të tillë. Deri në këtë moment nuk është marrë ndonjë vendim për këtë gjë”, ka thënë Peskov. Ditët e fundit, shumë makina, kryesisht me burra, janë nisur drejt []. Regjistrohu. Sign up to create your custom IntoAlbania trip. This field is required. This field is required. Covid/ Italia mbyll kufijtë me Shqipërinë! 25 Tetor • 12:53 Autori: S.H . Ministria e Shëndetësisë Italiane ka marrë një vendim, teksa ka nxjerrë Shqipërinë nga lista e vendeve D deh e ka futur listën E. Hyrja nga Shqipëria në Itali dhe i personave që kanë udhëtuar gjatë 14 ditëve të fundit në Shqipëri lejohen vetëm. About Press Copyright Contact us Creators Advertise Developers Terms Privacy Policy & Safety How YouTube works Test new features Press Copyright Contact us Creators. Italia mbyll kufijtë për Kosovën, Serbinë dhe Malin e Zi, si masë për frenimin e... LIVE RADIO. Shkarko tani Top Albania Radio App. Radio. Shows. Podcasts. Lajme. Magazine. Lifestyle. Horoskopi. TimeOutTirana. Top Awards. Live Radio. Top Albania Radio. Top Gold Radio. My Music Radio. Radio. Qeveria italiane ka mbyllur kufijtë me Shqipërinë si pasojë e rritjes së rasteve me Covid-19. Ky vendim hyn në fuqi ditën e nesërme, 26 tetor dhe është i vlefshëm deri në 15 dhjetor. Mësohet se hyrja nga vendi ynë drejt Italisë dhe e personave që kanë udhëtuar gjatë 14 ditëve të fundit në Shqipëri do të.

infp grief

Polonia mbyll kufijtë me Bjellorusinë. Ky veprim erdhi pasi mijëra emigrantë vërshuan ditën e djeshme drejt Polonisë duke prerë telat me gjemba të vendosur në kufi. Italia njoftoi të enjten se ka mbyllur kufijtë për Kosovën, Serbinë dhe Malin e Zi, si masë për frenimin e përhapjes së koronavirusit. Përmes një postimi në Twitter, ministri i Shëndetësisë i Italisë, Roberto Speranza, tha se “Serbia, Mali i Zi dhe Kosova janë futur në listën e vendeve në rrezik”. Mesohet se per shkak te rasteve te shumta me Covid Italia diten e neserme ne date 26 tetor do te mbylli kufijte me vendin tone deri ne daten 15 dhjetor. Personat qe kane udhetuar ne vendin. Italia ka ashpërsuar masat për qytetarët shqiptarë, duke vendosur mbylljen e kufijve si pasojë e rritjes së numrit të rasteve të reja me Covid 19. Sipas mediave italiane , Shqipëria. #oranews #italia #kufijtmeitaline #masatanticovidItalia ka mbyllur kufijtë me Shqipërinë si pasojë e rritjes së rasteve me Covid-19. Ky vendim hyn në fuqi di. Përmes një vendimi të marrë dje, Këshilli i BE-së ka rikthyer kufizimet për shtetasit shqiptarë që duan të udhëtojnë në zonën Shengen. Kjo, së paku për një periudhë 2- javore, deri më 23 shtator, ku do të ketë sërish një rivlerësim të situatës epidemiologjike që do të diktojë ecurinë e mëtejshme të masave. Italia ka mbyllur kufijtë për shtetasit e Kosovës, Serbisë dhe Malit të Si. Ministri i Shëndetësisë i Italisë, Roberto Speranza, ka firmosur sot urdhrin që të futen Kosova, Serbia e Mali i Zi si vende me rrezik nga pandemia COVID-19. Madje kush ka qenë në këto vende gjatë 14 ditëve të fundit do të ndalohet []. Italia mbyll kufijtë për shtetasit e Kosovës, Serbisë e Malit të Zi. 16.07.2020 | 13:40. Italia ka mbyllur kufijtë për shtetasit e Kosovës, Serbisë dhe Malit të Si. Ministri i Shëndetësisë i Italisë, Roberto Speranza, ka firmosur sot urdhrin që të futen Kosova, Serbia e Mali i Zi si vende me rrezik nga pandemia COVID-19. Zëdhënësi i Kremlinit, Dmitry Peskov, ka deklaruar se qeveria ruse nuk planifikon të mbyllë kufijtë dhe pse nga vendi ka largime masive. “Nuk kam informacione për diçka të tillë. Deri në këtë moment nuk është marrë ndonjë vendim për këtë gjë”, ka thënë Peskov. Ditët e fundit, shumë makina, kryesisht me burra, janë nisur drejt []. Hotel Veneto is in a central location of Florence,5-minute walk from the Fortezza da Basso Congress Centre and 700 metres from Florence Cathedral. It features a Tuscan restaurant and free Wi-Fi. Read more about Hotel Veneto. Prices from €19. November 26, 2021 AbcNews.al a1Instant, italia, Lajme, lajmet e dites, lajmet e fundit, lajmet sot, mutacion i ri, udhetime Italia ka pezulluar udhëtimet nga Afrika e Jugut dhe. Italia njoftoi të enjten se ka mbyllur kufijtë për Kosovën, Serbinë dhe Malin e Zi, si masë për frenimin e përhapjes së koronavirusit. Përmes një postimi në Twitter, ministri i.

bs341 no 4

Prgjigjja e foshnjave Mbyll t dy syt. Modeli i zhvillimit I prhershm. Mbledh t dy kmbt, lviz gishtin e madh. Shtrngohet, mbrthehet. Zhduket pas muajit t 9-t ose 12-t. Shfaqet dobt pas muajit t 3-t, zhduket n muajin e 12-t. Krah mbrapa, kthim i Zhduket pas 3 4 koks, vrvit kraht muajsh. dhe kmbt dhe m pas n mnyr t menjhershme i mbledh n qendr t. Ministri i Shëndetësisë në Itali, Roberto Speranza ka nënshkruar urdhërin që parashikon bllokimin e fluturimeve ajrore, hekurudhore dhe të gjitha mjetev. Italia mbyll kufijtë për këto 3 shtete në Ballkan Italia mbyll kufijtë për shtetasit e Kosovës, të Serbisë dhe të Malit të Zi. Lajmi është bërë i ditur nga ministri italian i Shëndetësisë në një reagim në "Twitter". Roberto Speranza, ka firmosur sot urdhrin që të futen Kosova, Serbia e Mali i Zi si vende me rrezik nga pandemia COVID-19. Covid-19/ Italia mbyll kufijtë me Shqipërinë deri në 15 dhjetor, por jo me Kosovën. Cilat udhëtime do të lejohen. 13:22 - 25 Tetor. Foto ilustruese, Gazeta "Si", 25 tetor 2021 . Aa Aa. Italia ka ashpërsuar masat për qytetarët shqiptarë, duke vendosur mbylljen e kufijve si pasojë e rritjes së numrit të rasteve të reja me Covid 19. Zemaj në një intervistë për portalin "Arbresh.info" tha se ndër masat në shqyrtim për shkak të numrit në rritje të të infektuarve me koronavirusin e ri janë mbyllja e kufijve dhe kufizimi i lëvizjes në vendet që preken më shumë nga Covid-19. Sidoqoftë, tha ai, gjithçka varet nga vlerësimi i situatës epidemiologjike nga institucionet kompetente. Italia mbyll kufijtë me Indinë e Bangladeshin. 19:35 | 29 Prill 2021 . Ministri italian i Shëndetësisë, Roberto Speranza, ka firmosur urdhëresën për ndalimin e hyrjes në territorin italian e nga çdo pikë kufitare, të personave që udhëtojnë nga India e Bangladeshi apo që kanë tranzituar në këto territore gjatë dy javëve të. Qeveria italiane mbylli kufijtë për shtetasit e Kosovës, të Serbisë dhe të Malit të Zi. Lajmi është bërë i ditur nga ministri italian i Shëndetësisë në një reagim në “Twitter”. Roberto. Italia publikon listën, zbulohen "yjet" që do të vijnë në Tiranë Publikuar më: 11/11/2022, ora 20:03 Mançini ka vendosur që në këto dy përballje të ketë në dispozicion të gjithë grupin e lojtarëve, ndërsa ka edhe disa emra që do të jenë për herë të parë pjesë e kombëtares italiane, e cila do të mungojë në. Rritja e rasteve me koronavirus, Italia mbyll kufijtë me Shqipërinë ... tampone molecolare o antigenico effettuato entro le 72 ore prima dell'ingresso in Italia. Nel caso di ingressi da UK e Irlanda del Nord e dalle isole il tampone deve essere fatto entro le 48 ore dall'ingresso in Italia. Përgjigjiuni. Nga dita e nesërme do të futen në fuqi masat e reja të udhëtimit drejt Italisë. Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme njofton se qeveria italiane ka forcuar masat. Masat anti-COVID, Italia mbyll kufinjtë me Shqipërinë. Vendimi në fuqi nga nesër dhe është i vlefshëm deri në 15 dhjetor. Mësohet se hyrja nga vendi ynë drejt Italisë dhe e.

cream of mushroom soup vegan

Covid, Italia mbyll kufijtë me Shqipërinë, ja deri në cilën datë. 25/10/2021. Italia ka mbyllur kufijtë me Shqipërinë si pasojë e rritjes së rasteve me Covid-19. Ky vendim hyn në fuqi. Për shkak të situatës pandemike, Shqipëria dhe vendet e tjera të Ballkanit Perëndimor, me përjashtimin e Kosovës, do të hiqen nga dita e nesërme nga lista D ku ndodheshin deri më sot dhe do të bëjnë pjesë e listës E. Në terma konkretë, hyrja ne Itali lejohet vetëm për arsye pune, shëndetësore, studimi dhe urgjence, []. E FUNDIT: Italia mbyll kufijtë me Shqipërinë, vendimi hyn në fuqi nga nesër. Italia ka mbyllur kufijtë me Shqipërinë si pasojë e rritjes së rasteve me Co vid-19. Ky vendim hyn në fuqi ditën e nesërme, 26 tetor dhe është i vlefshëm deri në 15 dhjetor. Nga dita e nesërme do të futen në fuqi masat e reja të udhëtimit drejt Italisë. Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme njofton se qeveria italiane ka forcuar masat kufizuese, për të përballuar situatën emergjente epidemiologjike shkaktuar nga Covid-19 duke lejuar që të udhëtojnë përtej Adriatikut vetëm disa kategori me specifika të veçanta. Italia publikon listën, zbulohen "yjet" që do të vijnë në Tiranë Publikuar më: 11/11/2022, ora 20:03 Mançini ka vendosur që në këto dy përballje të ketë në dispozicion të gjithë grupin e lojtarëve, ndërsa ka edhe disa emra që do të jenë për herë të parë pjesë e kombëtares italiane, e cila do të mungojë në. Italia mbyll TikTok-un pas vdekjes së 10-vjeçares në një sfidë ... Hetimi vjen ndërsa Italia njoftoi se kishte bllokuar përkohësisht aksesin në TikTok për përdoruesit, mosha e të cilëve nuk mund të provohet saktësisht. Sipas kushteve të TikTok, përdoruesit duhet të jenë të paktën 13 vjec.. Mutacioni i ri i COVID, Italia mbyll kufijtë për ata që udhëtojnë nga Afrika Italia ka pezulluar udhëtimet nga Afrika e Jugut dhe hyrjen në vend për të gjithë udhëtarët të cilët kanë vizituar Afrikën gjatë 14 ditëve të fundit, për shkak të përhapjes së variantit të ri të koronavirusit Botsvana, i cili po shkakton. Rritja e rasteve me Covid, Italia mbyll kufijtë me Shqipërinë . Nga Alba Kepi Përditësimi i fundit 25 Tetor 2021, 12:07. ... e martë më 26 tetor dhe do të zgjasë deri në 15. #oranews #italia #kufijtmeitaline #masatanticovidItalia ka mbyllur kufijtë me Shqipërinë si pasojë e rritjes së rasteve me Covid-19. Ky vendim hyn në fuqi di. Italia mbyll kufijtë për shtetasit e Kosovës, Serbisë e Malit të Zi. 16.07.2020 | 13:40. Italia ka mbyllur kufijtë për shtetasit e Kosovës, Serbisë dhe Malit të Si. Ministri i Shëndetësisë i Italisë, Roberto Speranza, ka firmosur sot urdhrin që të futen Kosova, Serbia e Mali i Zi si vende me rrezik nga pandemia COVID-19. Italia mbyll kufijtë deri me 7 shtator! E Diel 9 Gusht 2020, 14:02. Dritare.net. Qeveria e Italisë ka miratuar një dekret të shtunën në mbrëmje, në kuadër të masave anti-Covid, që ka të bëjë me kufijtë.

earth stove 1000 series

October 25, 2021 October 25, 2021 Comments Off on E FUNDIT: Italia mbyll kufijtë me Shqipërinë, vendimi hyn në fuqi nga nesër. Italia ka mbyllur kufijtë me Shqipërinë si pasojë. Italia mbyll kufijtë për Kosovën, Serbinë e Malin e Zi. Djemtë e Drenasit, në krye të përfaqësuesve tona në futsall, në turneun "Adem Jashari"!. #oranews #italia #kufijtmeitaline #masatanticovidItalia ka mbyllur kufijtë me Shqipërinë si pasojë e rritjes së rasteve me Covid-19. Ky vendim hyn në fuqi di. Italia mbyll kufijtë për shtetasit e Kosovës, të Serbisë dhe të Malit të Zi. Lajmi është bërë i ditur nga ministri italian i Shëndetësisë në një reagim në “Twitter”. Roberto Speranza, ka firmosur sot urdhrin që të futen Kosova, Serbia e Mali i Zi si vende me rrezik nga pandemia COVID-19. Në njoftimin e dhënë, []. Pages for logged out editors learn more. Lexo; Redakto; Redakto nëpërmjet kodit; Shihni historikun. . Italia ndalon zbarkimin e disa emigrantëve. Qeveria e re e ekstremit të djathtë të Italisë i ka penguar 35 burra të largohen nga një anije emigrantësh, e cila ka kërkuar hyrje në një port italian për dy javë. Të miturit dhe njerëzit me probleme mjekësore u lejuan të zbarkonin në Sicili. "Humanity 1" ishte një nga katër. Sipas dispozitave të reja të Ministrisë së Shëndetësisë italiane, të botuara në Fletoren Zyrtare të vendit fqinj, personat që paraqiten në kufi duhet të tregojnë modulin Passenger Locator Form të përpiluar, tamponin negativ të kryer deri 72 orë më parë dhe duhet të karantinohet për 10 ditë në adresën e përcaktuar. Artikuj të këshilluar Aktualitet. Italia ka mbyllur kufijtë me Shqipërinë si pasojë e rritjes së rasteve me Covid-19. Ky vendim hyn në fuqi ditën e nesërme, 26 tetor dhe është i vlefshëm deri në 15 dhjetor. Mësohet se hyrja nga vendi ynë drejt Italisë dhe e personave që kanë udhëtuar gjatë 14 ditëve të fundit në Shqipëri do të []. Referuar infektimeve të shumta që e kanë përfshirë Ballkanin, Italia pritet të aprovojë masat e reja anti-Covid të vlefshme nga 15 korriku deri më 31 korrik 2020. Ministri i. Itali, qeveria mbyll portet, Salvini: Po mbrojmë kufijtë tanë. Të paktën 985 emigrantë ndodhen në det në tre anije të ndryshme shpëtimi, në pritje të një porti për të zbarkuar. Por. Facebook. Italia njoftoi të enjten se ka mbyllur kufijtë për Kosovën, Serbinë dhe Malin e Zi, si masë për frenimin e përhapjes së koronavirusit. Përmes një postimi në Twitter, ministri i. October 25, 2021 October 25, 2021 Comments Off on E FUNDIT: Italia mbyll kufijtë me Shqipërinë, vendimi hyn në fuqi nga nesër. Italia ka mbyllur kufijtë me Shqipërinë si pasojë e rritjes së rasteve me Covid-19. Ky vendim hyn në fuqi ditën e nesërme, 26 tetor dhe është i vlefshëm deri në 15 dhjetor.

savior beowulf

Italia ka mbyllur kufijtë me Shqipërinë si pasojë e rritjes së rasteve me Covid-19. ... Italia mbyll kufijtë me Shqipërinë 12:17, 25/10/2021. A + A a A-Italia ka mbyllur kufijtë me Shqipërinë si pasojë e rritjes së rasteve me Covid-19. Ky vendim hyn në fuqi ditën e nesërme, 26 tetor dhe është i vlefshëm deri në 15 dhjetor.. Italia ka mbyllur kufijtë me Shqipërinë si pasojë e rritjes së rasteve me COVID-19. Ky vendim hyn në fuqi ditën e nesërme, 26 tetor dhe është i vlefshëm deri në 15 dhjetor. ... Rritja e rasteve me COVID, Italia mbyll kufijtë me Shqipërinë.

holy cross catholic church minneapolis

E FUNDIT: Italia mbyll kufijtë me Shqipërinë, vendimi hyn në fuqi nga nesër Italia ka mbyllur kufijtë me Shqipërinë si pasojë e rritjes së rasteve me Covid-19. Ky vendim hyn në fuqi ditën e. Kosova & Rajoni Shëndeti Covid, Italia mbyll kufijtë edhe me Serbinë, Malin e Zi dhe Kosovën Gjithashtu kushdo që ka qenë në këto vende në 14 ditët e fundit, i ndalohet hyrja dhe tranziti në Itali Gazetari për Report Tv: Qytetarët neglizhuan masat, turizmi në krizë Redaksia 16 Korrik 2020, 14:01 | Përditesimi: 16 Korrik 2020, 16:17 Share Tweet. November 26, 2021 AbcNews.al a1Instant, italia, Lajme, lajmet e dites, lajmet e fundit, lajmet sot, mutacion i ri, udhetime Italia ka pezulluar udhëtimet nga Afrika e Jugut dhe. Samiti i G7: Italia mbyll kufijtë, pezullon lëvizjen e lirë të Shengenit. ... Reset. Prej mesnatës së datës 10 maj e deri në mesnatën e 30 majit, Italia ka vendosur të pezullojë traktatin Shengen e të rivendosë kontrollin e policisë në kufijtë e brendshëm, tokësorë, detarë e ajrorë..
julia topless